O mně

Jak jsem se nakazila Zumbou?

Už od malička jsem se ráda nakrucovala, tancovala a vystupovala před rodinou. Navštěvovala jsem řadu let dramatický kroužek a různé všeobecné pohybové kroužky pro děti. Ve starším školním věku mě zaujalo cvičení aerobiku. Chodila jsem na pravidelné lekce a cvičila jsem si pro radost i sama "v obýváku" podle videa. Při studiích na gymnáziu jsem pomáhala založit skupinu "roztleskávaček" pro basketbalový klub. Spojení hudby, cvičení a tance mi bylo vždy blízké. V období studií na vysoké škole jsem se věnovala povinně i s radostí cvičení step aerobiku a kick-box aerobiku v rámci školy a školních výcvikových kurzů, navštěvovala jsem lekce cvičení na balónech aj. skupinová cvičení.

S příchodem mateřství jsem podobně jako většina maminek řešila změnu postavy a hlavně také potřebu "ukrojit" si kousek času pro sebe. Proto jsem se přihlásila na pravidelné lekce Pilates do Active studia v Tišnově, kde jsem poznala skvělou instruktorku a dnes i kamarádku Danielu, která mě po delší pauze dostala opět do formy. Později s příchodem nové instruktorky do mého oblíbeného studia následovala i změna stylu cvičení. Energická a temperamentní Valerie mě naučila, co je to pořádně při cvičení "makat". Její intenzivní lekce body-form byly pro mě velkou výzvou a inspirací. Jak jsem poznávala, že moje tělo zvládne a chce i víc, tak jsem především díky Valerii vyzkoušela, v té době už velmi populární fitness program, Zumbu.

Zumba bylo pro mě něco úplně jiného. Podobně jako většina nováčků jsem byla nejprve zaskočená množstvím různých choreografií. Ale hudba a energie z lekce mě dostala! Odcházela jsem po cvičení fyzicky unavená, ale psychicky nabitá energií, a s úsměvem jsem si pobrukovala melodie, na které jsme s Valerií cvičili. Skvělá hudba, jednoduché choreografie cvičené ve skupině podobně naladěných lidí a hlavně radost z pohybu a dobrá nálada je pro mě do dnes hlavním důvodem proč cvičím Zumbu.

V lednu 2014 jsem se přihlásila na kurz Zumba Basic 1 a stala jsem se instruktorkou Zumba Fitness a členem ZIN.

Později přišla nabídka z Domova dětí a mládeže v Tišnově na vedení kroužku Zumby pro děti. Doplnila jsem si vzdělání o licenci Zumba kids a Zumba kids jr. a s nadšením vedu už od září 2014 děti v kroužku Zumba se Zuzkou, dnes již v Inspiru. Pro velký zájem dětí rozšiřujeme každý školní rok počet skupin. Každý rok máme plně obsazené i letní příměstské tábory se Zumbou. Cvičení se dětmi je pro mě velká výzva a radost.

Současně se věnuji pravidelnému vedení lekcí Zumby Fitness pro dospělé a to každé úterý a čtvrtek ve Slunečním sále Inspira Tišnov.

V lednu 2016 jsem úspěšně složila zkoušky a získala diplom jako instruktor aerobiku a rychlých forem cvičení ve Fitness Blue Gym Academy. Doplnila jsem si tak znalosti v oblasti fitness, vedení lekcí rychlých forem cvičení, anatomie lidského těla a výživového poradenství.

V říjnu 2016 jsem získala licenci na žhavou novinku v oblasti fitness a to nový cvičební program: STRONG. Jde o kombinaci vysoce intenzivního tréninku, kdy není určující časový interval provádění cviku, ale intenzita a postupná narůstající obtížnost provádění cviku je řízena hudbou.

Inspiraci ke cvičení a informace o novinkách v oblasti zdraví a fitness se snažím si neustále rozšiřovat a doplňovat. Pravidelně se účastním mezinárodní akcí Rimini Wellness, Zumba Convention (FL, Orlando), Zumba Cruise. 

Těším se na Vás na některé z mých lekcí.